OGŁOSZENIA PARAFIALNE 23 lutego 2020 - VII NIEDZIELA ZWYKŁA

Znalezione obrazy dla zapytania: tydzień trzeźwości

1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Trzeźwości. Zachęcamy do podejmowania abstynencji i do modlitwy o trzeźwość, za uzależnionych i ich rodziny (w przedsionku kościoła wyłożone są kartki z Krucjatą Wyzwolenia Człowieka).
  2. W tym tygodniu wypada Środa Popielcowa. Rozpoczniemy czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę, pokutne uczynkiczynną miłość bliźniego przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych.
    Msze Święte z posypaniem głów popiołem będą o godz. 6.30 i 17.00. Można także zabrać poświęcony popiół dla nieobecnych w tym dniu w kościele.
    W środę popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia) oraz post  ilościowy (wszystkich, którzy ukończyli 18. rok życia a nie rozpoczęli 60.) Młodsza młodzież i dzieci powinny być także wprowadzane w ducha pokuty, mimo że post nie obowiązuje ich pod sankcją grzechu.     Przypominamy także, że we wszystkie piątki roku obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Pamiętajmy również, że rozpoczynający Wielki Post to okres pokutny w Kościele, w którym powstrzymajmy się od zabaw, tańców i dyskotek.
  3. W Środę Popielcową będzie możliwość złożenia ofiary na tacę jako jałmużny Miłosierdzia, przeznaczonej na tworzenie i działalność Domu Miłosierdzia im. św. Jana Pawła II w Przeworsku dla osób niepełnosprawnych. Ten Dom będzie Wotum Wdzięczności Archidiecezji Przemyskiej za św. Jana Pawła II, w roku 100 rocznicy jego urodzin. Za ofiarność i okazane serce bardzo dziękujemy.
  4. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będą odprawiane Drogi Krzyżowe, a w niedziele – Gorzkie Żale, Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  5. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 11.30 w intencji rejonów I i II.
  6. Dziękujemy parafianom za sprzątanie kościoła. Prosimy do sprzątania w sobotę na godz. 19.30 !!! (po konferencji dla DOROSŁYCH) mieszkańców os. Jagiełły blok nr 14. mieszkania od 61 do 75.
  7. We WTOREK spotkanie MINISTRANTÓW i LEKTORÓW.
  8. W dniach od 3  do 5 kwietnia odbędzie się Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej w Błażowej.  Młodzież, która pragnie wziąć udział w tym spotkaniu  proszona jest o zapisywanie się u ks. Krzysztofa. Zapisy do następnej niedzieli.
  9. W PIĄTEK rozpoczną się w naszej Parafii Rekolekcje. Prowadził je będzie Ks. Waldemar Janiga, Dyrektor Wydziału Nauki Katolickiej w naszej Archidiecezji.
    Zapraszamy wszystkich do udziału w rekolekcjach.
    W piątek i sobotę, w czasie rekolekcji, nie będzie Mszy św. o 6.30.

PROGRAM   REKOLEKCJI
PARAFIA p.w. NSPJ w RADYMNIE
28.02 – 1. 03. 2020 r.

PIĄTEK  28 lutego
  8.00         –  MSZA ŚWIĘTA z rozważaniami rekolekcyjnymi.
15.30         –  Droga Krzyżowa dla DZIECI.
18.00          –  DROGA KRZYŻOWA dla STARSZYCH i MŁODZIEŻY szkół średnich                        oraz pozaszkolnej
18.30         –  MSZA ŚWIĘTA z rozważaniami rekolekcyjnymi.

Po Mszy św. spotkanie rekolekcyjne z MŁODZIEŻĄ.

SOBOTA  29 lutego
  8.00         –  MSZA ŚWIĘTA z rozważaniami rekolekcyjnymi
                    Po Mszy św. konferencja dla DOROSŁYCH
10.00         –  Msza św. dla CHORYCH.
15.00         –  Nabożeństwo pokutne przygotowujące do SPOWIEDZI.
                              ADORACJA Najświętszego Sakramentu od 15.00 do 18.00
                              SPOWIEDŹ REKOLEKCYJNA  od 15.00 do 17.00
18.00         –  MSZA ŚWIĘTA z rozważaniami rekolekcyjnym
                              Po Mszy św. konferencja dla DOROSŁYCH

NIEDZIELA  1 marca - I NIEDZIELA W. POSTU
8.00;  10.00;   11.30  – MSZE ŚWIĘTE z rozważaniami rekol.
15.15          –  GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym i błogosławieństwem                                   na zakończenie REKOLEKCJI.

–  Po Gorzkich Żalach MSZA ŚWIĘTA