Komunikat o błędzie

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w menu_set_active_trail() (linia 2405 z /var/www/radymno-parafia.pl/doc/includes/menu.inc).

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 8 III 2020 - II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

Znalezione obrazy dla zapytania: przemienienie na górze tabor

 1. Dziś Dzień Kobiet – modlimy się w intencji wszystkich Kobiet, a szczególnie otaczamy dziś modlitwą nasze Parafianki.
 2.  Dziś o godz. 15.15  GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym. Po Gorzkich Żalach Msza św. z  poświeceniem i rozdaniem książeczek dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej.
 3. Dziś po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na Fundusz Misyjny AD GENTES.
 4.  W piątek o godz. 15.30 Droga Krzyżowa dla dzieci. O godz. 17.00 Droga Krzyżowa dla dorosłych i młodzieży. Po Drodze Krzyżowej Msza św.
 5. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 11.30 w intencji rejonów V i VI. 
 6. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Prosimy do tej pracy w sobotę na godz. 8.00 mieszkańców os. Jagiełły blok nr 15. mieszkania od 21 do 40.
 7. Jak już wiemy, 7 czerwca w Warszawie odbędzie się beatyfikacja Sł. Bożego Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego. Istnieje konieczność wcześniejszego zarezerwowania biletów wstępu do sektorów wyznaczonych dla uczestników tej uroczystości. Dlatego prośba do planujących wyjazd na beatyfikację, aby zgłosić swój udział w zakrystii, do przyszłej niedzieli włącznie, aby zamówić odpowiednią ilość biletów. 
 8. Wydział Nauki Katolickiej w Przemyślu informuje, że przy Parafii pw. Bożego Ciała w Jarosławiu funkcjonuje Publiczne Katolickie Liceum Ogólnokształcące, z ciekawą ofertą edukacyjno-wychowawczą. W dniu 20 marca od godz. 9.00 społeczność szkoły zaprasza na dzień otwarty. Więcej informacji znajduje się na plakacie w gablocie i na stronie internetowej szkoły.
 9. Także w gablocie i na stronie naszej Parafii znajdziemy list Ministra Zdrowia z ważnymi informacjami dotyczącymi epidemii koronawirusa.
 10. Zapraszamy na spotkania formacyjne w tym tygodniu:     
  - w poniedziałek – LEKTORÓW;     
  - w czwartek – AKCJĘ KATOLICKĄ;     
  - także w czwartek – NAUCZYCIELI.

 

W związku z możliwością pojawienia się koronawirusa na terenie Polski, Minister Zdrowia prof. Łukasz Szumowski wystosował list zawierający informacje dotyczące koronawirusa i właściwych zachowań profilaktycznych.


Szanowni Państwo,

Większość państw Europy, w tym nasi najbliżsi sąsiedzi, odnotowało już przypadki zarażenia koronawirusem. Zapewne i my w Polsce doświadczymy pierwszego przypadku zarażenia. Najważniejszy w kontakcie z każdym wirusem jest dostęp do informacji, wiedza, a także spokój i zdrowy rozsądek. Inne koronawirusy od dawna są w Polsce przyczyną infekcji dróg oddechowych. Co niezwykle istotne, ok. 80 proc. infekcji wywołanych koronawirusem z Chin przebiega w sposób łagodny. Objawy są identyczne z objawami grypy. Również przebieg samej choroby jest bardzo podobny. I tak jak w przypadku zarażenia wirusem grypy musimy być ostrożni i poddać się leczeniu by nie dopuścić do powikłań. Najważniejsze więc byśmy dokładnie wiedzieli jak się zachować w przypadku kontaktu z osobą zarażoną lub gdy nas samych dotknie infekcja. Przede wszystkim unikajmy wszelkiego kontaktu z osobami kaszlącymi i kichającymi. Zachowujmy wszelkie zasady higieny, na czele z systematycznym myciem rąk.

Jeżeli nie byliśmy za granicą w rejonach wysokiego ryzyka, a mamy objawy chorobowe 38 ℃, kaszel lub duszności udajmy się do lekarza pierwszego kontaktu.

Jeżeli byliśmy w ciągu ostatnich 14 dni w Północnych Włoszech lub Chinach i mamy gorączkę, czyli minimum 38 ℃ i kaszel, powinniśmy jak najszybciej skontaktować się z Sanepidem i udać się do najbliższego szpitalnego oddziału chorób zakaźnych, ale nie środkami transportu publicznego.

Jeżeli natomiast wróciliśmy w ostatnich dniach z zagranicy, gdzie wystąpiły zarażenia koronawirusem, ale nie mamy żadnych objawów chorobowych, kontrolujmy dwa razy dziennie temperaturę ciała i ograniczmy nasze kontakty towarzyskie przez najbliższe 14 dni. W razie wątpliwości zadzwońmy do najbliższej stacji Sanepidu lub na infolinię NFZ.

Listę oddziałów zakaźnych oraz ważne numery telefonów znajdą Państwo na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia – mz.gov.pl

Informację można tez uzyskać na infolinii NFZ – 800 190 590.

Minister Zdrowia
Prof. Łukasz Szumowski