Komunikat o błędzie

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w menu_set_active_trail() (linia 2405 z /var/www/radymno-parafia.pl/doc/includes/menu.inc).

OGŁOSZENIA DODATKOWE 23 MARCA 2020

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus !

Drodzy  Parafianie !

Od dziś obowiązują nowe, bardziej rygorystyczne zarządzenia ministerialne, związane z działaniami zapobiegającymi rozwijaniu się epidemii. Dotyczą one także liczby wiernych uczestniczących w zgromadzeniach liturgicznych, włącznie z pogrzebami. Ta liczba nie może przekraczać 5-u osób. W związku z tym, niektóre ogłoszenia podane w ostatnią niedzielę są już nieaktualne:

1.      Odwołane zostają popołudniowe Adoracje Najświętszego Sakramentu, włącznie z adoracją czwartkową.

2.      W środę, 25 marca o godz. 12.00, w kościołach naszej Archidiecezji zabrzmią dzwony wzywające do modlitwy. Informację o tym znajdziemy w komunikacie zamieszczonym poniżej.

3.      Przystąpienie do Adopcji Duchowej Dziecka Poczętego będzie miało charakter prywatny (w domu). Deklarację będzie można złożyć w kościele później.

4.      W najbliższym czasie, nie będą odprawiane w kościele Drogi Krzyżowe i Gorzkie Żale. Zachęcamy do indywidualnego odprawienia tych nabożeństw w domu, z własnych modlitewników, albo poprzez transmisje.

5.      W związku z nowymi ograniczeniami, prosimy aby na Msze święte przychodzili tylko reprezentanci rodzin, które w danym dniu mają zamówione intencje mszalne, w liczbie maksymalnie do 5-u osób (wg porozumienia w rodzinie). Prosimy, aby te osoby przyszły do kościoła pół godziny przed rozpoczęciem Mszy św., ponieważ po wejściu pierwszych 5-u osób kościół, z konieczności i z odczuciem przykrości, zostanie zamknięty. Zasady powyższe będą obowiązywać również na Mszach św. odprawianych w NIEDZIELE

Prosimy o przyjęcie tych ograniczeń ze zrozumieniem i w poczuciu odpowiedzialności za siebie i innych, w tym trudnym dla wszystkich czasie. Dalsze informacje parafialne będą podawane w zależności od zmieniających się okoliczności.
Aktualne zarządzenia kościelne można znaleźć na stronie naszej Archidiecezji: przemyska.pl.
W razie potrzeby, można się z nami skontaktować telefonicznie: 16 6281059.

W łączności modlitewnej

Wasi duszpasterze

 

Przemyśl, 24 marca 2020 r.

Komunikat Metropolity Przemyskiego
z związku z apelem Ojca Świętego Franciszka

 

Nawiązując do prośby Ojca Świętego Franciszka serdecznie proszę, aby w środę 25 marca br. w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego o godzinie 12.00, we wszystkich kościołach w Archidiecezji, kapłani odmówili Anioł Pański, modlitwę Ojcze nasz i 3 razy Zdrowaś Maryjo w intencji ustania epidemii, za chorych, za służby medyczne oraz za zmarłych.

Jednocześnie Jego Eminencja Ksiądz Kardynał Angelo Bagnasco przewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE) prosi, aby tego dnia odmówić również poniższą modlitwę.

„Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie szukając siły, zbawienia i pocieszenia.

Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne zmarłym.

Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła. O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen.

Maryjo, Uzdrowicielko chorych i Matko nadziei, módl się za nami!”

Zachęcam wiernych, aby w tym samym czasie łączyli się duchowo ze swoimi duszpasterzami, odmawiając w domach wskazane modlitwy.

Proszę również, aby tego dnia, o godz. 12.00, we wszystkich kościołach w Archidiecezji zabrzmiały dzwony.

 

Wszystkich pasterzy i wiernych zapewniam o mojej duchowej łączności i modlitwie.

✠ Adam Szal
Metropolita Przemyski