Komunikat o błędzie

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w menu_set_active_trail() (linia 2405 z /var/www/radymno-parafia.pl/doc/includes/menu.inc).

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 18/10/2020 XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA -- NIEDZIELA MISYJNA

94. Światowy Dzień Misyjny – Tydzień Misyjny 2020 – Archidiecezja Lubelska

 1. Dziś Niedziela Misyjna, która rozpoczyna Tydzień Misyjny. Modlimy się za misje na wszystkich kontynentach, szczególnie za misjonarzy z naszej archidiecezji; także wspieramy misje składanymi dziś ofiarami.
 2. Dzisiaj także modlimy się w intencji służby zdrowia, w dniu jej patrona – św. Łukasza. To szczególnie ważna intencja modlitewna w obecnej sytuacji.
 3. Nabożeństwo różańcowe dziś o godz. 15.30; wcześniej możliwość osobistej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem, a codziennie Msza św. wieczorna i Różaniec o godz. 17.00. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy różańcowej.
 4. W czwartek liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II, a w sobotę wspomnienie bł. Jana Wojciecha Balickiego.
 5. Za tydzień Msza św. o 11.30 będzie w intencji rejonów VII i VIII.
 6. Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościoła. Prosimy do tej pracy w SOBOTĘ na godz. 8.00 mieszkańców os. Jagiełły, blok nr 2.

W wyniku nowych zarządzeń państwowych, związanych ze stanem epidemii, nasz powiat znajduje się obecnie w „strefie czerwonej”, w której obowiązuje ograniczenie liczby wiernych w kościele do 1 osoby na 7 m2. Ponieważ nasz kościół ma bardzo dużą powierzchnię, praktycznie te ograniczenia dotyczą nas w małym stopniu.   

Pojawiają się także nowe rozporządzenia władz kościelnych dotyczące obecnej sytuacji. W naszej archidiecezji obowiązują zarządzenia ujęte  w DEKRECIE Ks. Arcybiskupa Adama Szala, którego pełną treść zamieszczamy poniżej.

 

Przemyśl, 16 października 2020 r.,
L.dz. 1778/023/2020

DEKRET

W związku z nasilającą się pandemią w Polsce i wprowadzeniem nowych obostrzeń, dotyczących także uczestnictwa wiernych w nabożeństwach i Mszach Świętych, odprawianych w kościołach i kaplicach, zarządzam, co następuje:

 1. Mając na uwadze ograniczenia dotyczące liczby uczestników zgromadzeń religijnych dla wiernych przebywających w tzw. „strefie żółtej” (1 osoba na 4m2) i w „strefie czerwonej” (1 osoba na 7 m2), zgodnie z kan. 87 § 1, 1245 i kan. 1248 § 2 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielam ogólnej dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej, począwszy od niedzieli 18 października br., osobom przebywających w takich strefach w okresie ich obowiązywania. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy niedzielnej we wskazanym czasie nie jest grzechem. Jednocześnie zachęcam, aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie. Zachęcam szczególnie do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe w Radiu FARA oraz za pośrednictwem lokalnych i ogólnopolskich rozgłośni radiowych i stacji telewizyjnych.
 1. W kościołach i kaplicach należy bezwzględnie przestrzegać wszystkich obowiązujących zasad reżimu sanitarnego. Przypominamy również, że maseczek lub przyłbic zakrywających nos i usta, zobowiązani są używać:
  – wierni uczestniczący w liturgii, chyba że mają wymagane zwolnienie,
  – pracownicy kościelni w sytuacjach kontaktu z innymi osobami (np. podczas zbierania składki czy w czasie przygotowania paramentów w świątyni, w której przebywają inne osoby),
  – służba liturgiczna podczas liturgii i przygotowania do niej, z wyjątkiem diakona, lektora i psalmisty w momentach czytania lub śpiewu.Maseczek lub przyłbic mają ponadto używać celebrans i koncelebransi, podczas rozdawania Komunii św. i procesji przez świątynię.

Wszystkie informacje dotyczące naszej Archidiecezji będą umieszczane na bieżąco na stronie przemyska.pl.

Zachęcam do intensywnej modlitwy w intencji ustania pandemii, a także w intencjach chorych i personelu medycznego oraz służb ratowniczych.

Z serca wszystkim błogosławię

✠ Adam Szal,  Metropolita Przemyski