Komunikat o błędzie

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w menu_set_active_trail() (linia 2405 z /var/www/radymno-parafia.pl/doc/includes/menu.inc).

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1/11/2020 UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

 1. Dzisiaj o godz. 15.30, modlitwa różańcowa Róż Żywego Różańca. Wcześniej od 15.00 możliwość osobistej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem. Zmiany tajemnic – indywidualnie.
 2. Jutro (2 XI) Dzień Zaduszny. Msze św. o godz. 6.30, 16.00 i 18.00. Zapraszamy, w miarę naszych możliwości, do wspólnej modlitwy za zmarłych.
 3. W listopadzie mamy dużo okazji do zyskiwania odpustów za zmarłych:
  W związku z pandemią, w tym roku, odpust zupełny można zyskać nie tylko w dniach od 1 do 8 listopada, ale także w inne osiem dni listopada. Dni te, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być od siebie oddzielone.
  Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, będą mogli uzyskać odpust zupełny, jeśli tylko będą się łączyć duchowo z wiernymi, którzy pobożnie nawiedzają miejsca święte oraz jeśli wykluczą wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mają intencję – kiedy to tylko będzie możliwe – spełnić trzy zwyczajne warunki (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego). Te osoby, aby uzyskać odpust zupełny powinny odmówić pobożnie modlitwy za zmarłych przed obrazem Pana Jezusa lub Najświętszej Maryi Panny, podjąć medytacyjną lekturę jednego z fragmentów Ewangelii z liturgii za zmarłych lub też wypełnić uczynki miłosierdzia poprzez ofiarowanie Bogu swoich cierpień.
 4. Od wtorku rozpoczynamy w naszym kościele modlitwy wypominkowe. W każdy czwartek w listopadzie będzie też odprawiana Msza św. w intencji zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.
 5. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Codziennie mamy możliwość spowiedzi przed Mszą św., a szczególnie w czwartek po Koronce do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 i w pierwszy piątek od godz. 16.00.
 6. W PIĄTEK, po Mszy św. i nabożeństwie, odbędzie się podsumowanie Konkursu Różańcowego. Prosimy dzieci, które wzięły w nim udział, aby najpóźniej do CZWARTKU złożyły w zakrystii plansze ze zbieranymi naklejkami. Na planszach powinno być przynajmniej 10 naklejek.
 7. W SOBOTĘ zapraszamy na nabożeństwo różańcowe w duchu Pierwszych Sobót Miesiąca.  Będziemy wynagradzać Panu Bogu i Matce Najświętszej za grzechy przeciwko życiu oraz prosić o pokój i zgodę w naszej Ojczyźnie. Zapraszamy wszystkich, którym nie są obojętne losy naszej ojczyzny i naszych rodzin. Zachęcamy też do podjęcia modlitwy, postu i ofiary, aby ratować nasze rodziny przed złem.
 8. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 11.30 będzie w intencji rejonów I i II.
 9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Prosimy do tej pracy w SOBOTĘ na godz. 8.00 mieszkańców os. Jagiełły blok nr 4.
 10. W dniach od 1 do 8 listopada, będziemy mogli wziąć udział w ogólnopolskim wydarzeniu modlitewnym: RÓŻANIEC DO GRANOC NIEBA. Celem tej modlitwy będzie  przebłaganie Boga, za grzech zabijania nienarodzonych i wynagrodzenie za ich cierpienia, a przez to pomoc w ratowaniu Polski i świata. Szczegóły można znaleźć na stronie tego wydarzenia: rozaniecdogranic.pl.
  Modlitwa rozpocznie się dziś o godz. 19.00 w sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie i w wielu innych miejscach w Polsce i na świecie. Zapraszamy także na wspólną modlitwę do naszego kościoła: dziś na godz. 19.00, jutro po Mszy św. o godz. 18.00 i w następnych dniach po Mszach św. wieczornych (w czwartek na zakończenie adoracji Najśw. Sakramentu o godz. 17.00).