Komunikat o błędzie

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w menu_set_active_trail() (linia 2405 z /var/www/radymno-parafia.pl/doc/includes/menu.inc).

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 8/11/2020 XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

XII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym | Archidiecezja Warszawska

 1. Dziś XII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku szczególną pomocą obejmujemy Kościół w Republice Środkowoafrykańskiej – to jeden z najbiedniejszych i najbardziej niebezpiecznych krajów na świecie. Ofiary składane dziś do puszek są przeznaczone na pomoc chrześcijanom tam żyjącym.
 2. Dzisiaj od 15.00 możliwość osobistej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem, a na godz. 19.00 zapraszamy na nabożeństwo zakończenia Różańca do granic nieba, połączone z aktem zawierzenia się Matce Bożej i Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Możemy także wziąć udział w tej modlitwie w domu, poprzez transmisję na stronie rozaniecdogranic.pl .11 LISTOPADA - Narodowe Święto Niepodległości. Wyszogród | e-Wyszogrod.pl
 3. W środę wypada kolejna rocznica odzyskania niepodległości. Msze św. w naszym kościele będą o 6.30 i o 17.00. Nasz Ks. Arcybiskup kieruje do całej diecezji prośbę, aby 11 listopada podjąć żarliwą modlitwę, ofiarować uczynki pokutne i wyrzeczenia w intencji naszej Ojczyzny i Kościoła Świętego. Będziemy modlić się w tych intencjach po Mszach św., szczególnie po wieczornej, połączonej z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.        
 4. Codziennie w listopadzie modlimy się za naszych zmarłych polecanych Panu Bogu w modlitwach wypominkowych. Msza św. w intencji tych zmarłych będzie w czwartek o godz. 17.00.
 5. W piątek, 13 listopada, nabożeństwo fatimskie. Po Mszy św. wieczornej, zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w duchu fatimskim.
 6. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 11.30 będzie w intencji rejonów III i IV.
 7. Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościoła. Prosimy do sprzątania w SOBOTĘ na godz. 8.00 mieszkańców os. Jagiełły blok nr 5.
 8. Od wczoraj obowiązują nowe ograniczenia wynikające ze stanu epidemii, które dotyczą także Kościoła. W związku z tym nasz Ks. Arcybiskup przypomina o obowiązujących zarządzeniach i podaje nowe komunikaty:
 • do 29 listopada obowiązuje limit osób w kościołach - 1 osoba na 15 m2, dlatego głównie ze względu na to ograniczenie, aktualna pozostaje dyspensa od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej. (Aby umożliwić udział we Mszy św. niedzielnej większej liczbie osób, w naszym kościele, wieczorne Msze św. sobotnie, w tym czasie będą z liturgią niedzielną).
 • mając na uwadze względy bezpieczeństwa, z Komunią świętą do domu chorego można udać się na wyraźną prośbę chorego lub członka rodziny. Nie zapominajmy też o praktyce Komunii św. duchowej.
 • warto pamiętać, że żal doskonały, płynący z miłości do Boga nad wszystko umiłowanego, wyrażony przez wiernych w szczerej prośbie o przebaczenie (takiej, jaką penitent jest obecnie w stanie wyrazić) i któremu towarzyszy votum confessionis, czyli stanowcze postanowienie, aby jak najszybciej przystąpić do spowiedzi sakramentalnej, pozwala uzyskać im przebaczenie grzechów, nawet śmiertelnych. Pamiętajmy także, że Kościół nie dopuszcza możliwości sprawowania sakramentu pokuty przez środki komunikacji elektronicznej. Stolica Apostolska nigdy nie zezwoliła na spowiedź „na odległość”.
 • konieczne i szczególnie ważne staje się w tym czasie ożywienie modlitwy w rodzinach - w domowym Kościele, aby obowiązujące ograniczenia nie doprowadziły do osłabienia a nawet utraty więzi z Panem Bogiem.
 • światopoglądowy i ideologiczny zamęt, powodowany przez wiele środków masowego przekazu, powinien bardziej nas mobilizować do lektury prasy katolickiej oraz słuchania katolickich rozgłośni radiowych i telewizyjnych. Niech szczególnie bliskie naszemu sercu pozostaje diecezjalne Radio FARA oraz tygodnik katolicki Niedziela.
 • szczególną troską i opieką należy objąć osoby potrzebujące pomocy; obudźmy naszą wrażliwość na sytuacje wymagające posługi miłosierdzia.
 • zasady udziału wiernych w celebracjach chrztu, sakramentu małżeństwa oraz w pogrzebach muszą być dostosowane do przepisów i zaleceń epidemiologicznych. Do 29 listopada br. obowiązuje zakaz organizowania jakichkolwiek procesji.