OGŁOSZENIA PARAFIALNE 20 GRUDNIA 2020 IV NIEDZIELA ADWENTU

1. W tym roku, w Parafiach nie odbywają się spowiedzi w wyznaczonych dniach. Księża służą w konfesjonałach przeważnie tylko w swoich Parafiach. W naszym kościele, podobnie jak w Parafii św. Wawrzyńca, możliwość spowiedzi przed Świętami będzie codziennie pół godziny przed Mszą św. roratnią oraz godzinę przed Mszą św. wieczorną.
    Kierujemy też prośbę do wiernych spoza naszej Parafii, którzy w ubiegłych latach przyjeżdżali na spowiedź do Radymna,  aby tym razem skotrzystali z sakramentu pokuty w swoich parafiach, ponieważ, bez pomocy księży z dekanatu oraz ze względu na ograniczenia liczby wiernych w kościele, nie będzie możliwe wyspowiadanie tak dużej liczby osób jak wcześniej.
  2. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Msza św. tylko o godz. 6.00, nie ma w tym dniu Mszy św. wieczornej.
    Wigilia jest dniem oczekiwania na uroczystość Narodzenia Pańskiego. Wieczorem zasiądziemy do wigilijnej wieczerzy, która jest już świętowaniem Bożego Narodzenia. Dlatego niech nie zabraknie na naszych Wigiliach wspólnej modlitwy, odczytania Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa, śpiewu kolęd. Koniecznie trzeba wykluczyć z Wigilii alkohol; w swojej istocie jest to wydarzenie głęboko religijne.
    W tym roku, ze względu na ograniczenia liczby wiernych w kościołach, zapraszamy na dwie PASTERKI. Pierwsza będzie o godz. 22.30, a druga tradycyjnie o godz. 24.00. W tych samych godzinach będą Pasterki w kościele św. Wawrzyńca
  3. Do naszej Parafii dotarło światło zapalone w Grocie Betlejemskiej. Będzie je można odebrać w naszym kościele w Wigilię po roratach do godziny 12.00.
  4. W piątek Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Oczywiście nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze św. o godz. 8.00; 10.00 i 11.30. Wyjątkowo w tym roku będzie również, w naszym kościele, Msza św. popołudniowa  o godz. 16.00, a w kościele św. Wawrzyńca dwie Msze św. popołudniowe: o godz. 15.00 i 17.00.
    W dniu Bożego Narodzenia można zyskać odpust zupełny za uczestnictwo przez radio i telewizję w błogosławieństwie papieskim Urbi et Orbi.
  5. W sobotę Święto św. Szczepana. Msze św. o godz. 8.00; 10.0011.30. W tym dniu nie będzie Mszy św. popołudniowej.
  6. W przyszłą niedzielę, Święto Świętej Rodziny. Msza św. o godz. 11.30 będzie w intencji rejonów VII i VIII.
  7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Bardzo prosimy do sprzątania w ŚRODĘ na godz. 18.30 mieszkańców os. Jagiełły blok nr 11.