OGŁOSZENIA PARAFIALNE 27 GRUDNIA 2020 NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY

Przedwojenny obraz święta rodzina 82x61 cm - Zdjęcie na imgED

1. W imieniu Księży pracujących w naszej Parafii serdecznie dziękujemy za złożone czy przesłane życzenia z okazji przeżywanych Świąt Narodzenia Pańskiego. Zapewniamy także o naszych szczerych życzeniach i o modlitwie w Waszych intencjach.
  2. Serdecznie dziękujemy Księżom Krzysztofowi i Zbigniewowi, Paniom: Ali, Elżbiecie i Marcie, P. Kościelnemu, Panom: Kazimierzowi, Andrzejowi, Henrykowi i Stanisławowi, także młodzieży z Oazy i Ministrantom za wykonanie pięknej i ogromnie pracochłonnej szopki i za pomoc w świątecznej dekoracji naszego kościoła.
  3. W czwartek, 31 grudnia, zakończenie Roku Pańskiego 2020. Nabożeństwa dziękczynne będą o godz.  10.00 i o godz. 16.00. Nie będzie w tym dniu Mszy św. o godz. 6.30. Zapraszamy, w miarę możliwości, do udziału w dziękczynieniu za przeżyty rok. Za udział w nabożeństwie można zyskać odpust zupełny.
  4. W piątek, 1 stycznia, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, jest to również Światowy Dzień Pokoju. Msze św. o godz. 8.00; 10.00; 11.30 i 16.00. W tym dniu, za odmówienie hymnu O Stworzycielu Duchu przyjdź! można zyskać odpust zupełny. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca, z możliwością spowiedzi, szczególnie w piątek o 15.00 podczas godzinnej adoracji  Najświętszego Sakramentu.
  6. W Nowy Rok Msza św. o godz. 11.30 będzie w intencji rejonów I i II, a w następną niedzielę w intencji rejonów III i IV. Zmiany tajemnic różańcowych będą za tydzień na nabożeństwie o godz. 15.30.
  7. W liście na Adwent Ks. Arcybiskup zaproponował spotkania kolędowe w kościele. Jednak ze względu na nowe ograniczenia, takie spotkania zaplanujemy po 17 stycznia.
  8. Jutro wypada 2 rocz. śmierci Ks. Prałata Kazimierza Goleni. Pamiętajmy w modlitwie o naszych zmarłych kapłanach.
  9. Dziękujemy parafianom za sprzątanie kościoła. Prosimy do sprzątania w ŚRODĘ na godz. 18.00 mieszkańców os. Jagiełły blok nr 12, mieszkania od 1 do 25.