OGŁOSZENIA PARAFIALNE 17 STYCZNIA 2021 II NIEDZIELA ZWYKŁA

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan 2021 | Polska Rada Ekumeniczna

1. W poniedziałek rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Pamiętajmy o modlitwie w tej bardzo ważnej intencji dla Kościoła. Myśli na każdy dzień tego tygodnia znajdziemy w naszej gazetce.
  2. We wtorek liturgiczne wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, modlimy się w intencji naszej archidiecezji.
  3. Pamiętajmy o możliwości osobistej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem w każdą niedzielę od godz. 15.00.
  4. Za tydzień, w całym Kościele, będziemy obchodzić drugą Niedzielę Słowa Bożego, ustanowioną przez papieża Franciszka.
  5. Przyszła niedziela będzie także „Dniem solidarności z Chorwacją”, w odpowiedzi na prośbę Caritas Chorwacji o pomoc ofiarom trzęsienia ziemi. Po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na ten cel.
  6. Dziękujemy parafianom za sprzątanie kościoła. Prosimy do sprzątania w sobotę na godz. 8.00 mieszkańców os. Jagiełły blok nr 13. mieszkania od 21 do 40.
  7. W liście naszego Ks. Arcybiskupa, na rozpoczęcie nowego roku duszpasterskiego, usłyszeliśmy o zaproponowanej innej formie spotkań kolędowych. Stosując się do tych wskazań ZAPRASZAMY wszystkich naszych PARAFIAN do udziału w takich spotkaniach w naszym kościele, wg planu wynikającego z podziału naszej Parafii na REJONY:
    - poniedz. – 18 stycznia             -          REJON I
    - wtorek – 19 stycznia               -          REJON II
    - środa – 20 stycznia                   -          REJON III
    - piątek – 22 stycznia                 -          REJON IV
    - poniedz. – 25 stycznia          -          REJON V
    - wtorek – 26 stycznia             -          REJON VI
    - środa – 27 stycznia                 -          REJON VII
    - piątek – 29 stycznia               -          REJON VIII

Zapraszamy na wieczorną Mszę św. na godz. 17.00, a po Mszy św. na spotkanie duszpasterskie, połączone z modlitwą, śpiewem kolęd oraz błogosławieństwem wody (prosimy o przyniesienie wody do poświęcenia we własnych naczyniach).

Dodatkowym wydarzeniem, włączonym w przeżywanie tegorocznej kolędy, będzie zaplanowany na przyszłą niedzielę na godzinę 17.00, koncert organowy w wykonaniu Pana Michała Daleszczyka – organisty z Jarosławskiej Kolegiaty.

PODZIAŁ PARAFII NA REJONY

Rejon I       - (Patron – św. Andrzej Bobola);  ulice: Dolna, Lwowska, Młynarska.

Rejon  II    - (Patron – św. Józef Sebastian Pelczar); ulice: Akacjowa, Jagodowa, Jana Pawła II, Jesienna, Kasztanowa, Kolejowa, Królowej Jadwigi, Letnia, Pogodna, Wietrzna, Wiosenna, Wiśniowa, Zimowa oraz Skołoszów.

Rejon  III   - (Patron – św. Faustyna Kowalska); ulice Tysiąclecia i Złota Góra.

Rejon IV    - (Patron – św.  Małgorzata Alacoque); ulice: Budowlanych, Piaskowa, Plażowa, Rybacka, Zasanie, Zielona.

Rejon  V     - (Patron – św. Jan z Dukli); os. Jagiełły bloki od 1 do 8.

Rejon VI   - (Patron – bł. Jan Wojciech Balicki); os. Jagiełły bloki od 9 do 13.

Rejon  VII  - (Patron – bł. Bronisław Markiewicz; os. Jagiełły bloki od 14 do 16.

Rejon VIII  - (Patron – bł. Władysław Findysz); os. Jagiełły bloki od 17 do 19.